Bieg na orientację „Zorientowani na Wolność”

Bieg na orientację „Zorientowani na Wolność” to wydarzenie, które odbędzie się na terenie Kobylej Góry, wokół zalewu Blewązka. Zadanie polega na pokonaniu zaznaczonej na mapie trasy w jak najkrótszym czasie. Trasę, którą trzeba pokonać wyznaczają w terenie punkty kontrolne. Ich lokalizacja oznaczona jest na mapie. Zawodnicy potwierdzają pokonanie trasy przy pomocy specjalnych dziurkaczy, które znajdują się na punktach – każdy z nich ma indywidualny wzór, który należy odbić w wyznaczonym miejscu na karcie zespołu. W tym roku uczestnicy podzieleni zostaną na 3 kategorie: grupowa(zespoły 2-5 osobowe), dziewczęta/kobiety oraz chłopcy/mężczyźni. Dodatkowo na trasie grupowej znajdować się będzie pięć punktów z postaciami, zapewniającymi uczestnikom zadania specjalne. Na trasie indywidualnej będą dwa punkty z postaciami. Na mecie na biegaczy czekała będzie gorąca herbata oraz grochówka. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa! To wspaniały sposób na aktywne spędzenie świątecznego dnia – 100. rocznicy odzyskania niepodległości! Bądź „Zorientowany na Wolność”!

REGULAMIN BIEGU NA ORIENTACJĘ
„Zorientowani na Wolność”
Rozgrywanego w ramach projektu Wolne Miasto 2018
1. ORGANIZATORZY:
Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Ostrzeszów
Odpowiedzialny ze strony ZHR: Kamil Gałęcki
2. TERMIN: 10 LISTOPADA 2018, godzina 12.00
3. BAZA ZAWODÓW : Drewniana Chałupa (Tetmajera 2a)
4. ZASADY: Ukończenie biegu polega na pokonaniu w jak najkrótszym czasie trasy między punktami, która jest oznaczona wbitymi do ziemi słupkami lub zawieszonymi lampionami oraz potwierdzeniem tego dziurkaczem z unikalnym wzorem (perforatorem) na każdym punkcie. Dodatkowo na każdej z tras będą znajdować się ciekawe postacie, u których będą interesujące zadania specjalne. Na trasie grupowej będzie 5 punktów z postacią, a na trasie indywidualnej będą 2 punkty z postaciami. Należy poprawnie odpowiedzieć na jedno pytanie, po czym można odbić perforator. W kategorii grupowej są 24 punkty do zdobycia. Wygrywa zespół, który zdobędzie poprawnie jak najwięcej punktów (nie trzeba wszystkich) w jak najkrótszym czasie. W kategorii indywidualnej wygrywa osoba, która zdobędzie wszystkie punkty poprawnie w jak najkrótszym czasie. Na trasach indywidualnych przewidziano do zdobycia 12 punktów dla dziewcząt/kobiet i 15 dla chłopców/mężczyzn.
5. Teren biegu: Trasa biegu na orientację wokół zalewu Blewązka.
6. KATEGORIE STARTOWE:
– Grupowa: Zespół złożony z rodziny, rodzeństwa, kolegów, koleżanek, w których jest od 2 do 5 osób. Bez ograniczeń wiekowych.
– Indywidualna Osoby startują indywidualnie. W kategorii chłopcy/mężczyźni oraz dziewczynki/kobiety, którzy biegną osobno. Bez ograniczeń wiekowych.
7. START W IMPREZIE JEST BEZPŁATNY!
8. ZGŁOSZENIA:
– W dniu imprezy od godziny 10.30 w bazie zawodów.
9. NAGRODY: Pierwsze 3 miejsca w każdej kategorii otrzymują nagrodę rzeczową,
każdy uczestnik po ukończeniu biegu otrzyma drobny upominek.